POZÝVAM VÁS

na prehliadku mojej

prírodnej liečivej záhrady

s prvkami permakultúry

Máte radi prírodu, vyhľadávate skôr pokojné miesto na svoj oddych, respektíve aktívny odpočinok? Ak sa chcete inšpirovať, mnohé naučiť, vidieť, čo sa dá vytvoriť v súlade s prírodou, alebo sa prípadne počas prehliadky na niečo opýtať v súvislosti s tvorbou záhrady, je to možno príležitosť pre Vás.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Prišli ste si oddýchnuť na Myjavské kopanice a chcete využiť dobre svoj čas? Pehliadku urobím rada pre všetkých z tohto okolia, či už turistov, cyklistov a iných návštevníkov Myjavských kopaníc. 

VŽDY V SOBOTU 

 od 10:00 - 11:00 a od 15:00 - 16:00 hod

alebo po dohode vždy

 pre min. počet účastníkov: 5 dospelých, max. počet účastníkov: 15 

 U mňa na pozemku na adrese Podkylava u Pagáčov 206, 91616 Podkylava. 

Zažite pekný čas v lone prírody na Myjavských kopaniciach v obci Podkylava.

Na prehliadku je potrebné sa objednať VŽDY vopred.

Rôzne permakultúrne prvky

Porozprávam vám môj príbeh, ako som tvorila tento priestor od začiatku až doteraz. Mojím zámerom je tvorba v súlade s prírodou a dosiahnutie čo najväčšej sebestačnosti.

Práca so živlami a s rastlinami

Uvidíte, ako pracovať s priestorom tak, aby začal pracovať pre vás a fungoval ako malý ekosystém, a tiež, ktoré rastliny vybrať, aby ste sa dosiahla veľká rozmanitosť.

Taktiež môžete využiť aj liečivú pyramídu, ktorá je súčasťou mojej záhrady. Pobyt v pyramíde si môžete dohodnúť vopred. Priestor mojej záhrady je mojim pracoviskom, v ktorom robím semináre, práve preto nie je prístupný kedykoľvek, ale je sprístupnený po dohode. Pobyt v pyramíde nie je možné absolvovať počas prehliadky záhrady.

Inštrukcie pred vstupom do areálu záhrady:

 • Objednať sa môžete telefonicky,
  alebo si môžete prostredníctvom sms preveriť, či je voľné miesto. V prípade, že sa rozhodnete pre prehliadku a objednáte sa, príďte. Nevyžadujem platbu vopred, ale iba vašu korektnosť. V prípade, že nemôžete prísť, dajte mi prosím vedieť minimálne 24 hodín vopred, aby som mohla obsadiť miesta náhradníkmi. Ďakujem pekne.
 • Prehliadka sa bude konať,
  ak bude minimálne 5 dospelých účastníkov
 • Prehliadka bude začínať
  vždy presne v určenú hodinu. Je potrebné prísť 10 min pred začatím prehliadky.
 • Vstup je povolený
  len bez vašich domácich miláčikov. Na pozemku mám fenku border kólie, ktorá je priateľská. Pri vstupe na pozemok ju prosím nekontaktujte pohľadom, dotykom ani rečou. Ona si vás len pokojne učuchá 🙂 .
 • Prehliadka sa uskutoční
  za každého počasia, preto je potrebné sa vhodne obliecť. V prípade silného dažďa sa môžeme schovať v altánku a budem pokračovať vo výklade.
 • V záhrade nie je dovolené
  fajčiť a ani sa vzďaĺovať od skupiny počas prehliadky (okrem použitia toalety :-), tá je vám samozrejme celý čas k dispozícii)
 • V prípade, ak prídete s dieťaťom,
  prosím, ustrážte si ho. Deti nemôžu počas prehliadky voľne pobehovať po pozemku. Na pozemku je priamy prístup k vode.
 • Prihlásením na prehliadku
  súhlasíte s podmienkami a absolvujete ju na vlastnú zodpovednosť

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Cenník 

dospelý
17 €
vstup
dieťa od 12-18 rokov
10 €
vstup
dieťa do 12 rokov
zdarma

Objednávku je možné urobiť 

telefonicky na 0903266412.
prehliadka sa koná iba pri minimálnom počte 5 dospelých účastníkov

Z prehliadky si môžete odniesť aj suveníry. Sú to výrobky z byliniek, o ktorých sa dočítate tu:

ČO O TOMTO PRIESTORE HOVORIA MOJI  KLIENTI

Milá Janka, poznáme sa už niekoľko rokov a cením si, že obohacuješ môj život. Tvoj prístup a postoj k životu je mi blízky a vždy keď som s tebou, cítim, že tvorím a že sa venujem sebe. Aj vďaka tebe a tvojej podpore som sa v živote veľmi posunula. Baví ma ten moment, keď viem, že ťa prídem pozrieť len tak na návštevu a dáme si spolu výživujúcu polievku a prevedieš ma po svojej nekonečnej záhrade. Je to tebou vytvorené čarovné miesto plné výživnej energie počas každého ročného obdobia. Čas s tebou Janka je pre mňa vždy tak hlboký a intenzívny, že aj keď sme spolu pár hodín, mám pocit, že ubehlo niekoľko dní. Nová Zem je miesto, kde slnko svieti. Celý rok. Každý mesiac, každý deň, každú minútu, každú sekundu. Vždy. Janka, Ďakujem, že si.
Karin
Moje meno je Janka Vnuková a môžem povedať, že patrím k ľuďom, ktorí robia vo svojom živote to, čo ich baví a napĺňa. Veľa som sa toho za posledné roky o sebe naučila a urobila som mnohé závažné zmeny v živote. Opustila som navždy moje rodné mesto Bratislavu, žijem v lone prírody na Myjavských kopaniciach. Kúpila som veľký pozemok, na ktorom tvorím v súlade s prírodou a Matkou Zemou. Budujem rodový statok, na ktorom som založila nový ovocný sad, jedlý les a permakultúrnu záhradu. Práve do tohto prekrásneho prostredia, chodievali ešte donedávna aj všetci moji klienti, ktorých som sprevádzala pri ich sebarozvoji, podporovala som ich a inšpirovala som ich svojim vlastným konaním. Odovzdávala im svoje skúsenosti tak, aby si dokázali pomôcť, ako som si pomohla ja. Lebo každý z nás môže žiť svoj život jednoduchšie, ľahšie, krajšie a radostnejšie. Prácu terapeutky a koučky som už zavesila na kliniec a teraz sa zabávam tým, že robím semináre zamerané na tvorbu jedlých prírodných permakultúrnych záhrad, navrhujem klientom prírodné záhrady, venujem sa bylinkárstvu a výrobe prírodných mastičiek.
Jana Vnukoválektorka a dizajnérka prírodných záhrad

Stretneme sa na Podkylave. Teším sa na vás!

Chcete sa niečo opýtať?

Napíšte mi na janka@jankanovazem.sk alebo zavolajte na 0903 266 412

Ak sa nedovoláte, je dosť pravdepodobné, že sa venujem iným klientom. Budem Vás kontaktovať ihneď, ako to bude z mojej strany možné.
Prípadne napíšte SMS, o ktorú službu máte záujem.