POBYT V PRÍRODE

K šťastiu sa dostaneme cez TICHO!

Chatka Nová zem

Krátkodobé a dlhodobé pobyty v prírode

Chcete si poriadne oddýchnuť a zrelaxovať?

Ponoriť sa do svojej hĺbky?

Upratať si myšlienky a konečne sa stíšiť?

Odísť iní, ako ste prišli?

Na mojom pozemku som postavila útulnú chatku, ktorá môže poslúžiť aj vám, ak práve túžite po ozdravnom oddychovom pobyte v ústraní v prekrásnej prírode Myjavských kopaníc. 

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Doprajte si pobyt v prírode


 • uvoľnite svoje telo a myseľ
 • znova sa nadýchnite života
 • načerpajte energiu
 • pobudnite v prírode a spojte sa s ňou

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Objednávku je možné urobiť 

až po telefonickom rozhovore na 0903266412, v ktorom si odsúhlasíme termín rezervácie a jej podmienky
kalendár obsadenosti nájdete dole na stránke

Aké máte možnosti?:

POBYT OSAMOTE

dohodnite si termín

ak chcete reštartovať seba samého, pobudnúť osamote a upratať si myšlienky a pocity
Objednať

POBYT VO DVOJICI

vstúpte

ak ste sa rozhodli stráviť pár dní so svojou milovanou osobou, chcete si spoločne oddýchnuť a zažiť niečo pekné
Objednať

POBYT PRE 3 OSOBY

ak ste

fanúšikovia cyklistiky a turistiky, využite možnosť pobytu v pyramíde, podmienkou pre skupinový pobyt je zachovanie ticha
Objednať

PRIESTOR PRE VAŠE WORKSHOPY

využite

možnosť urobiť svoj workshop, seminár, kurz, prednášku v krásnej prírode. Kapacita chatky pre takéto akcie je max. 7 ľudí. Kapacita altánku je max 20 ľudí. Kapacita záhrady neobmedzená 🙂

Chatka Nová zem je celoročne prístupná pre všetkých milovníkov prírody. 

Vo vykurovacom období si chatku preberáte vykúrenú, je v nej teplúčko ako v bavlke. Potom si už stačí len prikladať do kachiel a temperovať, prípadne na druhý deň znova zakúriť. 

Užite si túto romantiku, prineste si knihu, možno počítač, na ktorom si konečne pustíte aj ten film, ktorý si už tak dlho chcete pozrieť, len stále nie je čas. 

Máte radi prírodu, vyhľadávate skôr pokojné miesto na svoj oddych, respektíve aktívny odpočinok? Pre niektorých návštevníkov je tu možnosť v prípade záujmu podieľať sa počas pobytu aj na zmysluplnej tvorbe mojej permakultúrnej záhrady a jedlého lesa. Je to pre ľudí, ktorí sa chcú inšpirovať, mnohé sa naučiť a vyskúšať si, či by takýmto spôsobom vedeli žiť. V tom prípade je tu aj táto príležitosť. Chatka je tu pre Vás aj v zimných mesiacoch. 

Pobyt nie je možné absolvovať s Vašimi zvieracími priateľmi 🙂 a ani s deťmi mladšími ako 10 rokov.

Internetový signál je v exteriéri. Telekom tu má najlepší signál, ale funguje tu aj Orange aj O2.

Chatka má vstup do obývačky, ktorá je spoločná s plne vybavenou kuchyňou. Na prízemí sa nachádza kúpeľňa so sprchovacím kútom a WC, na poschodí sú dve malé izby. Pôdorys chatky je 5x5m.
 

ČO O TOMTO PRIESTORE HOVORIA MOJI  KLIENTI

Naprosto úžasné místo pro každého, kdo si chce odpočinout od ruchu života, nabít se pozitivní energií a inspirovat. Chatka samotná je dokonalou kombinací pohodlnosti, útulnosti a přitom jednoduchosti. Na relativně malém prostoru najdete vše, co potřebujete, a ještě víc. Zahrada je jedním slovem BOŽÍ. A úplně nejlepší je úžasná paní majitelka Janka, která na tomto místě tvoří NEBE NA ZEMI. Přesně tak se tady budete cítit… Ze srdce děkuji a určitě se vrátím. ❤️
Hanka P.
Milá Janka, poznáme sa už niekoľko rokov a cením si, že obohacuješ môj život. Tvoj prístup a postoj k životu je mi blízky a vždy keď som s tebou, cítim, že tvorím a že sa venujem sebe. Aj vďaka tebe a tvojej podpore som sa v živote veľmi posunula. Baví ma ten moment, keď viem, že ťa prídem pozrieť len tak na návštevu a dáme si spolu výživujúcu polievku a prevedieš ma po svojej nekonečnej záhrade. Je to tebou vytvorené čarovné miesto plné výživnej energie počas každého ročného obdobia. Čas s tebou Janka je pre mňa vždy tak hlboký a intenzívny, že aj keď sme spolu pár hodín, mám pocit, že ubehlo niekoľko dní. Nová Zem je miesto, kde slnko svieti. Celý rok. Každý mesiac, každý deň, každú minútu, každú sekundu. Vždy. Janka, Ďakujem, že si.
Karin
I was lucky enough the escape this mad world for 7 days in Mgr. Jana's wonderful little chalet. It is the perfect place to wind down, and switch off. Set in a beautiful corner of Slovakia, this place offers peace, quiet, wonderful long walks and just a complete switch off. The little chalet is also perfect for a romantic getaway, if that is what you are looking for. Mgr. Jana is a wonderful host, always making sure that you have everything you need, with the minimum intrusion possible. Overall a great place, highly recommended!
Kristian D. (Anglicko)

Najväčšia PRIDANÁ HODNOTA tohto pobytu:


Oddýchete si, odpojíte sa od zhonu a stresu. Naučíte sa na chvíľu pobudnúť s tým najdôležitejším človekom vo svojom živote - sami so sebou - a načúvať v tichu svojim potrebám.


Chatka Nová zem

Vaše možnosti pri individuálnom pobyte v  chatke:

1. pobyt krátky / 2 noci

Konečne sa zastavíte. Budete relaxovať, dýchať, relaxovať a znova len dýchať. Možno ste už totiž zabudli, že vôbec dýchate. Dych je život, priatelia. Vypnete hlavu a pokúsite sa aspoň dva dni  nič neriešiť. Vašou úlohou môže byť napríklad doslova a do písmena iba BYŤ. V takomto stave môže konečne prehovoriť vaše vnútro (vaša duša, vaše srdce). Máte jedinečnú možnosť rozpoznať, po čom túžite vo svojej hĺbke. Toto vám nikdy v tom vašom zhone odkryté nebude. Odryté vám to bude len v stave NIČ NEROBENIA a V TICHU. 


2. pobyt dlhší / 3 noci a viac

Ak sa rozhodnete pre dlhší pobyt, oddýchnete si naozaj poriadne. Chatka sa nachádza na veľmi silnom mieste a je v nej nádherná energia. Hovorí to každý, kto v nej pobudol, či už kratší alebo dlhší čas. Ak spočiniete v tichu, začnete rozpoznávať, čo CÍTITE,  a čo si o veciach MYSLÍTE. Konečne pochopíte, aký je medzi týmito dvoma vecami priepastný rozdiel. A potom sa môžete rozhodnúť, ako chcete žiť odteraz a vykročiť tým smerom. Samozrejme je chatka aj pre ľudí, ktorí sa chcú venovať len výletom do okolia, cyklistike, atď. Pobyt je vhodný aj pre ľudí, ktorí chcú stráviť romantické chvíle vo dvojici a užiť si krásu Myjavských kopaníc.

Od 15. 6. 2024 do 15. 9. 2024 platí pre objednanie ubytovania:

minimálny počet nocí pri obsadení 1 osobou: 4 noci (s možnosťou výnimky)

minimálny počet nocí pri obsadení 2 osobami: 3 noci (s možnosťou výnimky)

minimálny počet nocí pri obsadení 3-4 osobami: 2 noci (s možnosťou výnimky)


Legenda ku kalendáru: červená = obsadené, ostatné = voľné

Cenník pre všetky druhy pobytov 

Cena za osobu/noc
30 €
noc

Možnosť zľavy v závislosti od počtu osôb a od počtu nocí.

Základné informácie o pobyte v Chatke Nová zem

 • Objednať sa môžete od tohto dátumu kedykoľvek,
  berte však na vedomie, že faktúra je splatná ihneď po objednaní. Váš pobyt je zabezpečený okamžite po úhrade faktúry. V prípade, že faktúra nebude uhradená ihneď po jej vystavení, miesto rezervujeme pre iného záujemcu. Ak sa prihlásite tesne pred začatím pobytu, je faktúra splatná vždy pred začatím pobytu.
 • Tlačítko "Objednať",
  slúži ako presmerovanie na stránku s kontaktnými údajmi. Dostupnosť chatky je potrebné si preveriť telefonicky. Telefonát slúži aj nato, aby sme si upresnili podmienky pobytu.
 • Počet miest je obmedzený. Počet lôžok je 6, chatku aj tak prenajímam pre maximálne 4 osoby.
  Podmienkou pre pobyt je zachovanie ticha, tiež slušné správanie bez vulgarizmov . Chatka sa neprenajíma skupinám mužov a skupinám, ktoré si chcú chatu prenajať za účelom osláv a pitia alkoholu. Takéto skupiny neubytujem. Taktiež nie je možné prísť so zvieratkom. Prosím berte na vedomie, že mám sučku border kóliu (je slušná, vychovaná a vycvičená 🙂 , neskáče po ľuďoch a nešteká na nich), ktorá je celoročne voľne pustená na pozemku. Pokiaľ by Vám prekážala jej prítomnosť na pozemku, pobyt si neobjednávajte. Chatka sa taktiež neprenajíma rodinám s deťmi, ktoré sú mladšie ako 10 rokov.
 • Pozemok sa nachádza v lone prírody
  na Myjavských kopaniciach v obci Podkylava. V letných mesiacoch robím cez niektoré víkendy semináre (počet ľudí max 6) a práve z tohto dôvodu je nevyhnutné sa správať slušne a obmedziť akékoľvek hlasné prejavy. Pozemok má pol hektára, Chatka Nová Zem je na veľmi peknej časti pozemku s nádherným výhľadom. Táto časť je pre Vás ohraničená, patrí k nej aj altánok, v ktorom môžete byť počas slnečných alebo daždivých chvíľ. Vstup do ostatnej časti pozemku je umožnený po dohode.
 • Inšpirujte sa
  mojou tvorbou. Tvorím už siedmy rok v súlade s prírodou. Na pozemku som vytvorila prekrásnu permakultúrnu záhradu a jedlý les. V prípade záujmu vám prezradím tajomstvá mojej tvorby.
 • Cena zahŕňa:
  parkovanie, posteľná bielizeň, uteráky, drevo do krbu, klienti Chatky Nová Zem majú za priaznivého počasia k dispozícii relaxačnú pyramídu, ktorú možno využiť v dohodnutom čase.
 • Možnosť stravovania
  300m od chatky sa nachádza Agropenzión Adam, v ktorom je možné sa stravovať v dni, keď je otvorený (väčšinou v letných mesiacoch). V iné dni, si môžete navariť v chatke, nakoľko disponuje plne vybavenou kuchynkou. Prípadne sa môžete najesť v iných reštauráciách na kopaniciach. V chatke nájdete rôzne druhy korenín, múku, soľ, oleje, cukor, čaje a dostanete odomňa vajíčka od mojich sliepočiek (ak mám prebytok). V lete sa môžete nasýtiť aj z mojich dopestovaných produktov (cukety, šaláty, atď.)
 • Ďakujem za pochopenie a Vašu korektnosť.
  Vyberte si jednu z možností v cenníku a kliknite na tlačítko OBJEDNAŤ a následne ma kontaktujte telefonicky na č. 0903266412. Dohodneme sa na ďalšom postupe.
 • Je zakázané,
  vodiť si počas pobytu na pozemok a do chatky cudzie neubytované osoby za účelom návštevy. V prípade, že z nejakého dôvodu chcete alebo potrebujete, aby Vás niekto na pozemku navštívil, pokojne mi to oznámte, rada vyhoviem.
 • Deň odchodu
  Chatku je potrebné odovzdať upratanú, tak ako ste ju prevzali a to najneskôr do 10,30h v deň odchodu. V prípade, že nechcete chatku upratať (zvliecť prádlo, povysaváť, umyť a odložiť riad, vyčistiť kachle od popola), účtujem 45eur za upratovanie.
Moje meno je Janka Vnuková a môžem povedať, že patrím k ľuďom, ktorí robia vo svojom živote to, čo ich baví a napĺňa. Veľa som sa toho za posledné roky o sebe naučila a urobila som mnohé závažné zmeny v živote. Opustila som navždy moje rodné mesto Bratislavu, žijem v lone prírody na Myjavských kopaniciach. Kúpila som veľký pozemok, na ktorom tvorím v súlade s prírodou a Matkou Zemou. Budujem rodový statok, na ktorom som založila nový ovocný sad, jedlý les a permakultúrnu záhradu. Práve do tohto prekrásneho prostredia, chodievali ešte donedávna aj všetci moji klienti, ktorých som sprevádzala pri ich sebarozvoji, podporovala som ich a inšpirovala som ich svojim vlastným konaním. Odovzdávala im svoje skúsenosti tak, aby si dokázali pomôcť, ako som si pomohla ja. Lebo každý z nás môže žiť svoj život jednoduchšie, ľahšie, krajšie a radostnejšie. Prácu terapeutky a koučky som už zavesila na kliniec a teraz sa zabávam tým, že robím semináre zamerané na tvorbu jedlých prírodných permakultúrnych záhrad, navrhujem klientom prírodné záhrady, venujem sa bylinkárstvu a výrobe prírodných mastičiek.
Jana Vnukoválektorka a dizajnérka prírodných záhrad

Naša galéria

Boli sme veľmi spokojní, to, čo sme očakávali bolo v reáli ešte lepšie, majiteľka úžasná osôbka. Vrelo doporučujeme na relax z dnešného sveta.
Lucia Č.

Chatka Nová zem je vám k dispozícii celoročne

V prípade záujmu o pobyt v Chatke Nová zem ma kontaktujte telefonicky na čísle 0903266412.


Chcete si objednať pobyt?

PODMIENKY PRE PRIJATIE DO CHATKY NOVÁ ZEM

 • individuálne a skupinové pobyty
 • zachovať ticho a slušné správanie
 • žiadne párty s alkoholom, pobyt bez TV, rádia, bez wifi

Termín si dohodnite telefonicky na 0903 266 412. V prípade, že sa nedovoláte, budem Vás kontaktovať hneď, ako to z mojej strany bude možné.

Pýtajte sa, rada Vám odpoviem.  

BONUS pre obyvateľov / návštevníkov chatky

U mňa na Podkylave je krásne. Prírodu, ticho a pokoj tu získa každý, kto sa rozhodne pobudnúť v chatke. 


Pobyt v chatke si môžete (nemusíte 🙂 ) spríjemniť prácou v permakultúrnej záhrade, priložiť ruku k dielu, naučiť sa práci s pôdou a uzemniť sa. Rada vám odovzdám svoje skúsenosti a poznatky. Zároveň môžete v súkromí v okolí vašej chatky relaxovať, oddychovať, vypnúť.

Ako bonus po práci môžete využiť aj liečivú pyramídu, ktorá je súčasťou mojej záhrady. Pobyt v pyramíde si môžete dohodnúť vopred. Priestor mojej záhrady je mojim pracoviskom, v ktorom robím semináre, práve preto nie je prístupný kedykoľvek, ale je sprístupnený po dohode. It was amazing!!! Way to short I.m sad to leave Jana was a perfect host there was fresh vegetables from the garden some apples some fresh mint tea the was delicious the dog Sany was so Sweet when I.m in the neighborhood I definitely come back for a longer time Thank you Jana Manolito
Manolito (Holandsko)

Stretneme sa na Podkylave. Teším sa na vás!

Chcete sa niečo opýtať?

Napíšte mi na janka@jankanovazem.sk alebo zavolajte na 0903 266 412

Ak sa nedovoláte, je dosť pravdepodobné, že sa venujem iným klientom. Budem Vás kontaktovať ihneď, ako to bude z mojej strany možné.
Prípadne napíšte SMS, o ktorú službu máte záujem.