Keď dovolenka nie je dovolenkou, ale trestnou výpravou.

Tento článok je pre tých, ktorí netrávia dovolenku tak, ako by si to VO SVOJOM VNÚTRI ÚPRIMNE ŽELALI. Ak je každý rok vaša dovolenka viac trestnou výpravou ako naozajstnou dovolenkou, tak čítajte ďalej.

Takéto niečo sa väčšinou stáva, keď v rodine nie sú harmonické vzťahy, keď si partneri nevyhovujú, respektíve dlhšie nerozumejú a už dávno ich vzťah nefunguje normálne. Deti to samozrejme vnímajú a na dovolenke sú podľa rodičov úplne neznesiteľné, možno stále vyžadujú pozornosť.  Alebo práve naopak, sú zduté a celým správaním im každý deň dávajú najavo, ako im vlastne robia láskavosť tým, že s nimi sú (je to tiež spôsob, ako si uchmatnúť pozornosť rodičov).

No veď, ako by mohli mať rodičia nervy na deti, keď ich nervy sú úplne „pocukané“. Jeden partner reaguje podráždene, lebo sa nechce vedľa toho druhého vypekať na pláži a chce radšej presedieť pol dňa na pive v bare. Večer sa chce ísť partner prejsť a dať si znova pivo a jeho partnerka je tak unavená zo slnka :-), že chce sedieť iba na terase apartmánu. Jeden si chce pospať a druhý sa chce prechádzať po pláži a hlavne nechápu, že všetky tieto veci sa dajú robiť aj osamote. Za každú cenu chcú aktivity robiť spoločne, LEBO VEĎ TO JE DOVOLENKA, na ktorej sa 🙂 tráviť čas spolu. Nevedia sa dohodnúť na spoločnom programe presne tak, ako keď sú doma. A keď sa už dobre vyhádali, tak jeden z nich povolí a urobí to, čo ten druhý chce.

A takto si my ľudia spôsobujeme násilie a robíme veci, pri ktorých nemáme dobrý pocit. A ešte nato tvrdo celý rok makáme, aby sme si to mohli dovoliť. Hm…. A netýka sa to len našich dovoleniek.

Je najvyšší čas si odpovedať na otázku: „Načo vlastne vyhadzujem peniaze na niečo, kde mi je každý rok na …… ? (doplňte si pokojne sami, podľa vášho slovníka). Prečo to vlastne robím? Je to preto, že:

  1. treba ísť na dovolenku?
  2. lebo aj ostatní idú na dovolenku?
  3. veď možno tentokrát to bude iné? (Keď sme dovtedy nič neurobili, t.z. nič sme nezmenili, iné to nebude. Už Einstein povedal: „Hlupák je ten, kto robí donekonečna to isté a pritom očakáva iný výsledok“.
  4. lebo rodina bude na chvíľu pokope?
  5. ….doplňte si tiež sami. Možno máte iný dôvod.

Niektorí si dokážu dokonca na takto prežitú dovolenku zobrať aj úver. A potom ju v ďalšom strese splácajú až do nasledujúcej dovolenkovej sezóny.

Sme my veľmi zvláštne bytosti. Ale pointa je v tom, že sa všetci máme presne tak, ako sme sa rozhodli. Nikto vás na takúto dovolenku nenúti ísť. Ale ak máte POCIT, že ste napriek tomu ÚPRIMNE ŠŤASTNÍ, tak je to v poriadku. Ak šťastní ale nie ste, tak prestaňte fňukať a rozhodnite sa to zmeniť.

Zmeňte seba a svoj pohľad na život a na všetko okolo vás. Že sa to nedá? Mýlite sa. Aj tu však platí, že to bude presne tak, ako sa rozhodnete.

Viacerí sa už rozhodli a vyhľadali pomoc. Nie je totiž hanba vyhľadať psychológa, kouča, lektora, ktorý by vás mohol touto zmenou sprevádzať? Verte, tieto peniaze budú určite využité zmysluplne.

Prácou na sebe samom, t. z. keď sa rozhodnete pre sebapoznanie a osobný rozvoj, môžete docieliť zázraky. Všetko vo vašom živote sa zmení, keď sa zmeníte vy. Urobte tú zmenu, uľahčite si konečne život a budete vidieť, že aj dovolenka bude iná. Konečne si možno na nej aj oddýchnete. Ak máte pocit, že si to želáte, som tu rada pre vás. Môžeme sa spoločne nato pozrieť a odštartovať nový život 🙂 Nejde totiž len o dovolenky, ide o celý život. Verte, stojí to zato 🙂 . Pokojne si prečítajte referencie o mojej práci na: https://jankanovazem.sk/referencie/

Prajem vám už len dovolenky, na ktorých budete mať DOBRÝ POCIT. 🙂

Tento článok môže byť ďalej šírený, kopírovaný v neskrátenej, neupravenej podobe a len pre nekomerčné účely, pokiaľ bude pripojená celá táto poznámka aj s aktívnymi odkazmi. Ďakujem za pochopenie.

Janka Vnuková

https://jankanovazem.sk/terapie/

Stiahnite si zdarma e-book:

Nová zem

Pre koho je tento krátky ebook určený?

Pre tých, ktorí:

  • prečítali už veľké množstvo motivačných kníh
  • navštívili prednášky a semináre na tému osobného rozvoja
  • sú už pripravení posunúť sa na vyšší stupeň sebarozvoja a vo veľkej miere žiť to všetko, čo si úspešne naštudovali.
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité len pre účely spracovania vášho komentára. Zásady spracovania osobných údajov