Vyberte si tých, ktorí budú vo vašom živote

Áno, je obdobie, kedy cítime všetci, že sa deje niečo veľké. Niečo mimoriadne. Stále sme nabádaní, aby sme sa na veci pozreli z iného uhla, respektíve z nadhľadu. Tým, ktorí sú trošku viac vnímavejší, sa to aj v skutočnosti darí.

Nedávno som na facebooku čítala citát v podobnom znení: „Keď ti tvoj skutočný priateľ dá otázku: „Ako sa máš?“ , tak určite vždy počká na odpoveď.“ ….Krásne……Nádherné a slúžiace k tomu, aby sme si uvedomili, akých ľudí máme vo svojom okolí.

Už dlhšie obdobie v tomto zmysle pozorujem samu seba a moje okolie. A všimla som si nasledovné: Ešte tak pred rokom, možno ešte pred pol rokom, boli v mojom priestore ľudia, ktorí mi sem tam zavolali, alebo sa so mnou stretli a celý čas iba hovorili o sebe a keď položili horeuvedenú otázku, tak nepočkali na odpoveď, alebo ma len zbežne nechali povedať, ako sa mám a ďalej rozprávali len o sebe. Dnes títo ľudia už v mojom priestore nie sú. Odišli sami. Totiž, niečo vo mne sa zmenilo.

Uvedomila som si, čo sa deje a pevne som sa rozhodla, že v mojom priestore budú iba ľudia, s ktorými sa cítim dobre, ktorí majú chuť naozaj zdieľať. Pod pojmom „zdieľanie“ rozumiem absolútne vyvážený harmonický vzťah, krásnu výmenu, tiež…. jemne, láskavo a vrúcne plynúcu energiu, kedy si môžeme vzájomne predať skúsenosti, možno tiež lepšie a z nadhľadu pomenovať veci a udalosti s nami súvisiace. A taktiež vzťahy, v ktorých je možné len mlčať a napriek tomu obe strany vedia, o čo ide, a obom stranám je pritom dobre. Presne takíto ľudia sa v poslednom období u mňa rozmnožili :-). Stane sa, že prídu ku mne domov, alebo napr. do záhrady, nájdu si v nej svoje miestečko, a sú sami sebou. Relaxujú, voľne sa po záhrade pohybujú, dávajú pozornosť sami sebe, cítia sa slobodne, vnímajú prírodu, jej vôňu a zvuky…….. Nikto nikoho neznásilňuje a nevyžaduje si pozornosť.

Rozhodla som sa, že v mojom okolí zostanú iba ľudia, ktorí majú úctu k nášmu priateľstvu, majú úctu ku mne, tiež k sebe samému a rešpektujú tie nádherné zákony o vyrovnanej a harmonickej energii. A tak sa stalo, že viacerí úplne prirodzene odišli. Je nevyhnutné, urobiť si poriadok vo všetkých oblastiach nášho života.

V mojom vnútri nastal taký zvláštny pokoj, také ticho, sama ani neviem, ako by som to najlepšie popísala,…..asi preto, že nato ani slová nie sú.

Mám dve ruky a na nich desať prstov. Ozajstných priateľov mám iba na jednu ruku. A je to tak v poriadku.

A prečo vám to píšem? Prajem aj vám, aby ste našli tú silu v sebe, ktorá vás dovedie k láske k sebe samému. K takej láske, že začnete úprimne robiť pre seba veci, ktoré máte radi. K takej láske, vďaka ktorej si uvedomíte, že robiť si násilie nie je na mieste. Konajte tak, aby ste boli šťastní.  Je to mimoriadne oslobodzujúce. Ak prestanete druhých ľudí k svojmu šťastiu potrebovať, všetko sa zmení. V predchádzajúcej vete je dôležité to slovo „potrebovať“.  Slovo „potreba“ komunikuje: závislosť a vyjadruje, že niečoho máte nedostatok. Preto: Buďte sami sebou, žite vo svojom strede a vďaka tomu si pritiahnete do svojho priestoru ľudí, ktorí budú reagovať na túto vašu novú energiu. A časom ich bude viac ako na jednu ruku :-). Alebo aj nie….

Ja sa v poslednom období príjemne čudujem 🙂 . Za posledné týždne, čokoľvek som vybavovala, riešila, išlo v absolútnej ľahkosti. Stretávala som milých ľudí, ktorí mi radi vyšli v ústrety, alebo mi z ničoho nič pomohli, tak nejako ináč…….tak pekne. Boli to také maličkosti, ale predsa……

Prajem nám všetkým, aby sme mali vo svojom okolí ľudí, s ktorými budeme mať harmonické vzťahy, plné lásky a porozumenia. Nato, aby to bolo možné, je potrebné, aby sme sa o to pričinili sami.

Rada som sa s vami podelila o moje zážitky a prajem nám, nech sa nám všetkým darí 🙂

Tento článok môže byť ďalej šírený, kopírovaný v neskrátenej, neupravenej podobe a len pre nekomerčné účely, pokiaľ bude pripojená celá táto poznámka aj s aktívnymi odkazmi. Ďakujem za pochopenie.

Prajem pekný deň

Janka Vnuková

https://jankanovazem.sk/terapie/

Stiahnite si zdarma e-book:

Nová zem

Pre koho je tento krátky ebook určený?

Pre tých, ktorí:

  • prečítali už veľké množstvo motivačných kníh
  • navštívili prednášky a semináre na tému osobného rozvoja
  • sú už pripravení posunúť sa na vyšší stupeň sebarozvoja a vo veľkej miere žiť to všetko, čo si úspešne naštudovali.
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité len pre účely spracovania vášho komentára. Zásady spracovania osobných údajov