Prečo na vzťahu pracovať spoločne?

Možno ste si niektorí už všimli, že keď ste začali na sebe pracovať, t. z. lepšie spoznávať sami seba, svoje vlastnosti, postoje, presvedčenia a podarilo sa vám urobiť zmeny, nie vždy ste sa po čase stretli s pochopením okolia.

V konečnom dôsledku pochopenie okolia nie je vôbec nutné. Znamená to, že stačí, keď pochopíte sami seba. Nie je dôležité, či vás pochopí okolie. Čím viac sa snažíte o to, aby vás ostatní pochopili, tým viac strácate energiu. Áno, určitý čas sa môžete pokúsiť veci vysvetliť a dať tomu druhému možnosť veci prediskutovať. Tiež platí, že nemusíte pochopiť toho druhého. Často sa stáva, že to chceme ale stoj čo stoj. Nejde nám to a stojí to tiež veľa energie. Je dôležité si vedieť povedať svoje názory. Nato, aby to fungovalo, je potrebné, aby ste svoje názory hovorili ako VEDOMÝ človek. Ak totiž budete komunikovať z hlavy, z ega (t.z. v energii boja, nátlaku a presadzovnia sa za každú cenu), tak nič nedosiahnete. Vedomý človek komunikuje opačne, už v žiadnom prípade svojim slovom nemanipuluje druhú osobu. O týchto rozdieloch a aj o mnohých iných veciach, sa učíme aj v Škole šťastného života.  Tomuto, aby ste vedeli ako vedomý človek komunikovať a aj žiť však predchádza nespočetné množstvo uvedomení.

Je možné objednať sa na párové terapie a popracovať na vzťahu vo dvojici.

A prečo je to fajn?

Práve preto, čo som popísala vyššie. Ak pracujete spoločne a na terapiách, alebo tréningoch v škole počujete rovnaké informácie, robíte rovnaké cvičenia, dochádza k výraznému posunu u každého z vás a zároveň vo vašom vzťahu. Ide o to, že vďaka uvedomeniam, taktiež vďaka tomu, že pochopíte súčasne, ako ten váš vzťah funguje, ako v ňom funguje každý z vás, posúvate sa veľkými krokmi vpred. Vibrácia oboch vás rastie súčasne, a preto je možný veľký posun. Na terapiách alebo tréningoch je možné všetko spoločne a úplne otvorene prediskutovať, a to bez návalu emócií, alebo aj s nimi 🙂 . Všetko je vždy správne.

Ešte jedna dôležitá vec. Ak je váš vzťah nie práve dokonalý, a už dlhšie obdobie sa trápite, je možné, že vďaka uvedomeniam pochopíte, že je lepšie sa rozísť. Že ste proste príliš rozdielní. Ale čo je najdôležitejšie, vďaka spoločnej práci sa dokážete rozísť v absolútnom pochopení, pokoji a harmónii. Nevytvárate si žiadne ďalšie karmické záťaže. To, že sa rozídete takýmto spôsobom, vám umožní, začať ďalší vzťah úplne inak. Veď koľkokrát sa už stalo, že si ľudia priťahujú do života stále rovnakých partnerov. Je to preto, že neurobili zmenu vo svojom vnútri, lebo nepochopili svoje programy, blokády a nastavenia.

Píšem to tu úplne otvorene. Nie je to však dôvodom nato, aby ste sa vyľakali a teraz mali strach, že sa to prihodí práve vám. Väčšinou páry, ktoré začnú takto spolu na sebe pracovať, to pekne zvládnu a posunú sa veľmi výrazným krokom k šťastnejšiemu a harmonickejšiemu vzťahu. Vďaka tomu sa uzdravujú nielen oni sami, ale aj ich deti. Už sa stalo aj to, že školu navštevoval manželský pár, a títo ľudia už spolu nevedeli takmer komunikovať, doslova si nevedeli prísť ani na meno. Dnes sú spolu a sú šťastní. Nie je pre mňa ako lektorku krajšieho pocitu, ako keď sa udeje práve takáto vec. Mám obrovskú radosť a fandím im naďalej.

Toto všetko však neznamená, že musíte bezpodmienečne pracovať na sebe ako pár. Ak váš partner vôbec nie je naklonený sebapoznaniu, má pocit, že on je úplne v pohode, tak začnite pracovať na sebe individuálne. Je to výborná vec a robíte ju pre seba. Pokiaľ budete donekonečna čakať nato, či sa ten druhý pridá, utrápite sa. Okrem iného, takáto práca na sebe samom zasiahne pozitívne všetky ostatné oblasti vášho života. Doslova si uzdravíte úplne všetky vzťahy, či už s rodičmi, deťmi, priateľmi, kolegami. Možno sa vám podarí nájsť si aj novú prácu, ktorú budete robiť s radosťou a ľahkosťou. Možno už aj viete, čo by to mohlo byť, len ste doteraz nemali dostatok odvahy rozhodnúť sa.

Takže ešte raz. Ak pracujú na vzťahu obaja, ich vibrácie stúpajú spoločne. To však neznamená, že úplne rovnako. Ak pracujete na sebe individuálne, je to rovnako výborné, dochádza však k vibračnému rozporu s vašim partnerom. To znamená, že váš partner (a aj Vy = urýchli to váš rast) je viac a viac konfrontovaný so sebou samým. Veľmi často sa však stáva, že sa nakoniec k vám pridá a začne pracovať na sebe tiež individuálne. Alebo sa nepridá, a všetko sa postupne vyskladá tak, že vám postupne odíde zo života. Dejú sa fakt zázraky. Hlavne sa dejú tak, že vy máte oveľa väčšiu vnútornú silu, a ustojíte už kadečo.

ĎALŠIA INFORMÁCIA:

Od 24.09.2022 je možné prihlásiť sa do nových tried v Škole šťastného života. V každej triede budú len 5 ľudia, aby sme mohli pracovať intenzívne a hlboko.

Zvážte, či je tento program aj pre vás. Ak áno, uvidíme sa. Viac info nájdete tu: https://jankanovazem.sk/skola-stastneho-zivota/

Referencie o tomto programe si môžete prečítať aj tu: https://jankanovazem.sk/referencie/

V tejto škole sa totiž naučíte, ako môžete pomôcť sami sebe tak, aby ste žili šťastnejší, zdravší a radosťou naplnený život.

Zmeny, ktoré nastanú vo vašich životoch budú naozaj veľké. Presvedčiť sa môžete ale iba sami.

Tento článok môže byť ďalej šírený, kopírovaný v neskrátenej, neupravenej podobe a len pre nekomerčné účely, pokiaľ bude pripojená celá táto poznámka aj s aktívnymi odkazmi. Ďakujem za pochopenie.

Prajem pekný deň

Janka Vnuková

https://jankanovazem.sk/terapie/

Stiahnite si zdarma e-book:

Nová zem

Pre koho je tento krátky ebook určený?

Pre tých, ktorí:

  • prečítali už veľké množstvo motivačných kníh
  • navštívili prednášky a semináre na tému osobného rozvoja
  • sú už pripravení posunúť sa na vyšší stupeň sebarozvoja a vo veľkej miere žiť to všetko, čo si úspešne naštudovali.
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité len pre účely spracovania vášho komentára. Zásady spracovania osobných údajov