Aké je to mať prácu, v ktorej ste šťastní

Je to fantastické. Ráno radi vstávate a tešíte sa do práce. Dokonca tak, že si po ceste do nej v radosti popiskujete, alebo pospevujete. Je vám úplne jedno, či svieti slnko, prší, alebo, či sa mračí. Vo vašom kroku je ľahkosť. Presne tá ľahkosť, v akej celý deň tvoríte niečo pekné, prospešné a užitočné. Máte radosť. A tiež máte radosť, že robíte sami sebe radosť tým, že ste sa pre túto prácu rozhodli. Máte sa úprimne radi zato, že si ju doprajete. Ste plní energie.

Tak ako auto frčí na benzín alebo naftu, tak vy frčíte na radosť. Keď auto nemá benzín, tak skape motor. Takže, čo sa stane s vami, keď nemáte radosť? Hm…. je to veľmi ubíjajúce a deštrukčné.

Máte pocit, že nie je možné mať prácu, v ktorej by ste mohli byť šťastní? Myslíte si, že sa to nedá docieliť? Mýlite sa. Čo však spraviť, aby to bol aj váš príbeh?

Hm…. Samo od seba to nepríde. Je potrebné preto niečo urobiť. V prvom rade je potrebné vedieť, čo chcete. Treba si uvedomiť, čo vám robí radosť, čo vás napĺňa, čo robíte s absolútnou ľahkosťou. Určite niečo také existuje. Vraj to nie je možné? Keď máte v sebe chaos, tak ho vytvárate. Keď si však pomenujete vaše predstavy tak, aby boli v súlade s vami, tak sa všetko zmení. Dôležité je iba to, aby ste mali dobrý pocit.

Častokrát počúvam od klientov vetu: „ To, čo ma baví, ma neuživí“. Keď sa nato však lepšie pozrieme, odstránime rôzne blokujúce presvedčenia, zadefinujeme klientove predstavy a túžby, nastane veľký posun. Zrazu je možné všeličo. Doslova dáme do pohybu celý Vesmír 🙂 . Pokiaľ máte vo svojom srdci totiž čistý zámer, celý Vesmír sa spojí, len aby vám umožnil tento zámer realizovať. Neveríte? Presvedčte sa sami. Rada sa s vami na vaše predstavy pozriem. Pomenujeme rôzne vaše obmedzenia, obavy, neistotu a strachy. Odstránime ich.

Vašim najväčším nepriateľom, sú vaše vlastné myšlienky.

Môžete začať žiť život, po akom ste vždy túžili. Môžete tvoriť, žiť v radosti a ľahkosti. V podstate inú úlohu v živote ani nemáte 🙂 .

Ak máte prácu, o ktorej ste vždy snívali, ale predsa len niečo nefunguje, tiež sa s tým dá veľa urobiť. Možno máte nepríjemné pracovné prostredie, kolegov, viac úloh, ako ste schopní splniť. Všetko je to riešiteľné. Zapamätajte si, že máte len tie „problémy“, ktoré viete vyriešiť. Keby ste ich totiž nevedeli vyriešiť, mal by ich niekto iný, čiže ten, kto by ich vyriešiť dokázal.

Tak sa rozhodnite pre zmenu a využite možnosť individuálneho koučingového stretnutia, o ktorom nájdete info tu: https://jankanovazem.sk/terapie/

Prajem veľa správnych rozhodnutí.

Tento článok môže byť ďalej šírený, kopírovaný v neskrátenej, neupravenej podobe a len pre nekomerčné účely, pokiaľ bude pripojená celá táto poznámka aj s aktívnymi odkazmi. Ďakujem za pochopenie.

Janka Vnuková

Stiahnite si zdarma e-book:

Nová zem

Pre koho je tento krátky ebook určený?

Pre tých, ktorí:

  • prečítali už veľké množstvo motivačných kníh
  • navštívili prednášky a semináre na tému osobného rozvoja
  • sú už pripravení posunúť sa na vyšší stupeň sebarozvoja a vo veľkej miere žiť to všetko, čo si úspešne naštudovali.
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité len pre účely spracovania vášho komentára. Zásady spracovania osobných údajov