Máte zablokovanú energiu?

Ako ste na tom s vašou energiou? Máte jej dostatok, alebo sa cítite, ako keby ste prehádzali polku zemegule na druhú stranu? Ako sa v skutočnosti cítite? A čo vaše srdiečko? Ste precitlivelí, úzkostní, smutní? Potom nie je niečo v poriadku s vašim tokom energie. Centrom nášho energetizmu je naše srdce.

Srdce sa zatvára, pretože je blokované. Blokujú ho nahromadené a nespracované energetické vzorce z vašej minulosti. Vidíte to v každodenných situáciách. Všetko, čo sa deje okolo vás, prechádza každú chvíľu vašimi zmyslami a ovplyvňuje váš vnútorný stav. Vyvoláva to vo vás strach, úzkosť, sebaľútosť, hnev, či lásku, radosť a pokoj. Podľa toho, ako to všetko spracovávate, podľa toho sa máte. V prípade, že to neviete spracovať, zostávajú tieto nespracované emócie niekde visieť…..niekde vo vašom tele vytvoria blokádu, akési obmedzenie pre tok energie.

Aby ste pochopili, čo sú blokády, treba pochopiť, aké je to nemať blokády. Preto tu uvediem malý príklad. Keď šoférujete auto po rýchlostnej ceste, okolo vás sa mihá krajina. Stromy pri ceste, kríky, budovy, nezanechajú vo vás žiadnu stopu. Vaše zmysly ich zachytia, vytvoria z nich obrázok, ktorý príde do mozgu a rýchlo sa z neho aj vyparí. Je to tak preto, lebo k týmto veciam nemáte nijaký osobný vzťah. Preto vnemy a dojmy z nich plynú cez vás voľne a slobodne.

Celý systém nášho vnímania funguje presne na tomto princípe. Prijmete informácie, necháte ich prejsť cez vás a dovolíte im odísť. A takto prežívate jednu skúsenosť za druhou. Ak to funguje , je to takmer fenomenálny „výmysel“ 🙂 . Ak by ste takto dokázali žiť, boli by ste naplno vedomou ľudskou bytosťou. Presne takto sa žije v prítomnosti. Vo vašom vnútri by bol pokoj a vy by ste boli skutočným pozorovateľom.

Ale práve to sa u väčšiny z nás nedeje. Namiesto toho prežívame niečo celkom iné.

Predstavte si, že šoférujete to auto teraz, rovnako míňate krajinu, predbehne vás však auto, v ktorom sedí zamilovaný objímajúci sa pár (alebo to len tak vyzerá, že sa objíma 🙂 ). Spomeniete si, že takéto auto mala aj vaša bývalá priateľka.  Znova ste zachytili nejaký obrázok, ale vyvolal možno vo vás nejakú emóciu. Auto futašilo ďalej preč, ale vy neviete prestať myslieť nato, že ste sa kedysi v takom aute viezli a „bohviečo“ krásne ste v ňom zažili 🙂 . Hlava vám začne šrotiť o stošest , objaví sa možno rozčarovanie, smútok, sebaľútosť, hnev, žiarlivosť a iné úžasné emócie.

Píšem naozaj slovo „úžasné“ ! Lebo presne vďaka nim sa viete dostať prácou na sebe samom k lepšiemu spokojnejšiemu životu. Treba si tieto emócie iba všimnúť, pomenovať, zistiť, čo vám spôsobuje bolesť a jednoducho ich prepustiť a odstrániť. Proste celé to treba spracovať. Dovtedy si budete priťahovať určité opakujúce sa situácie, kým sa nepozriete na svoje bolesti, na svoje blokády, ktorú sú pre vás výraznými obmedzeniami v spokojnom bytí.

Je najvyšší čas vyrovnať sa s vašimi blokovanými skúsenosťami. V detstve ste ich tiež zažili „haba kuk“. Možno dokonca prežívate neistotu a strach päťročného dieťaťa, hoci vám ťahá na šesťdesiatku. Ak je váš život plný trápenia, treba začať konať. Viete, nepíšem tu žiadne novinky ani nevymýšľam bicykel. Píšem to tak, ako to cítim. Vidím totiž, že máme toho všetci na spracovanie naozaj veľa. Tie problémy, ktoré máme na všetkých „frontoch“, sú toho dôkazom.

Všetka tá bolesť spôsobila, že sme si zavreli naše srdcia, že sa neustále bránime a bojujeme s celým svetom. V našich hlavách sa vynára jedna myšlienka za druhou. Tieto myšlienky bzučia a nedajú nám pokoj. Ideme sa z toho zblázniť. Všetok ten lomoz je len náš pokus spracovať zablokovanú energiu a odstrániť ju z dráhy, ktorou tečie naša energia.  Energetické vzorce, ktoré nami nedokážu voľne plynúť, sú odtisnuté na okraj našej mysle a sú v nej zadržané ako rukojemníci, až kým nebudeme pripravení uvoľniť ich.

Toto je dôvodom, prečo máme tak aktívnu myseľ. Všetky nevedomé spomienky, ktoré sme si niekde „uložili“, sú stále vnútri nás. Všetko, čo cez nás plynule a  neprešlo úplne voľne cez nás od čias nášho detstva až do tejto chvíle, sa v našom vnútri hromadilo a hromadilo. Sú to práve rozličné nechcené spomienky, traumy a dojmy, ktoré tvoria zátarasu nášho srdca. A táto prekážka len naberá na veľkosti a obmedzuje tok energie. Zužuje sa otvor, ktorým preniká energia do nášho vnútra. Ak je toho už veľa, energia prestáva prúdiť a ocitáme sa v smútku a depresii. Všetko okolo nás aj vo vnútri nás odrazu potemnie. Alebo sa všetko zdá byť negatívne.

Pri písaní článku som sa nechala inšpirovať knihou Odpútaná duša (Michael A. Singer).

Ak s tým chcete niečo urobiť, som tu rada pre vás. Pracujem s klientmi na ich blokoch v rámci hodín individuálneho koučingu. Postupne ich odhaľujeme a rozpúšťame.  Info tu: https://jankanovazem.sk/koucing/

ĎALŠIA INFORMÁCIA:

Od 24.9.2022 bude možné zapísať sa do nových tried v Škole šťastného života. V letnom semesteri otváram 2 triedy a v zimnom semestri tiež 2 triedy. Tréningy môžete absolvovať ONLINE, alebo osobne. Zvážte, či je tento program aj pre vás. Ak áno, uvidíme sa. Viac info nájdete tu: https://jankanovazem.sk/skola-stastneho-zivota/

Referencie o tomto programe si môžete prečítať aj tu: https://jankanovazem.sk/referencie/

Tento článok môže byť ďalej šírený, kopírovaný v neskrátenej, neupravenej podobe a len pre nekomerčné účely, pokiaľ bude pripojená celá táto poznámka aj s aktívnymi odkazmi. Ďakujem za pochopenie.

Prajem pekný deň

Janka Vnuková

Stiahnite si zdarma e-book:

Nová zem

Pre koho je tento krátky ebook určený?

Pre tých, ktorí:

  • prečítali už veľké množstvo motivačných kníh
  • navštívili prednášky a semináre na tému osobného rozvoja
  • sú už pripravení posunúť sa na vyšší stupeň sebarozvoja a vo veľkej miere žiť to všetko, čo si úspešne naštudovali.
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité len pre účely spracovania vášho komentára. Zásady spracovania osobných údajov