Zlepšite svoj partnerský vzťah

Každý z nás už má za sebou nejaké tie vzťahy. Vďaka vzťahom sa posúvame. Ste vo vzťahu, alebo ste už dlhšie „sólo“?

Ak ste už dlho sami a cítite sa osamelí, je možné to riešiť. Príčin môže byť viacero. Ten čas, ktorý ste bez partnera, môžete využiť nato, aby ste si zadefinovali, ako má váš budúci vzťah vyzerať. To isté platí, ak žijete vo vzťahu, ktorý je už dlhodobo nefunkčný. Riešení je viac.

Jedna z možností je, že sa rozhodneme pracovať na sebe individuálne. Môžeme nájsť príčinu toho, prečo už dávno nie sme spokojní. Je dôležité ju správne pomenovať a následne odstrániť. Môže sa stať, že opakujeme vzorce správania po našich rodičoch a nevieme si s tým rady, nakoľko sme v detstve zažili veľa psychickej bolesti. Možno sa nám „dejú“ stále dokola tie isté veci v našich vzťahoch.

Je čas, zmeniť to. Zmenou vlastného postoja, vďaka uvedomeniu a pochopeniu súvislostí si už mnohí zlepšili vzťahy so všetkými rodinnými príslušníkmi, aj ich  pracovné vzťahy majú inú t. j. lepšiu kvalitu, darí sa im pracovne aj v súkromí.

Toto všetko sa deje, dokonca aj vtedy, keď druhá strana nie je celkom „na príjme“. To znamená, že vďaka tomu, aké zmeny robíme na sebe, ovlyvňujeme prirodzene aj ostatných. Často sme pre nich ako maják. „Svietime“, a oni sa k nám postupne pridajú. Začnú chápať, že aj oni sa môžu otvoriť láske naplno. Naša zmena, a hlavne to, že žijete s otvoreným srdcom, dokáže pôsobiť na okolie tak, že otvorí srdce toho druhého. Áno, takúto silu má láska 🙂 .

Platí jednoduchá rovnica, v ktorej sú všetky nasledujúce hodnoty vedľa seba:

LÁSKA=SLOBODA=POKOJ=MIER=BEZPEČIE=SÚCIT=TICHO=ZDRAVIE=POKORA=VĎAČNOSŤ ,

a takto by sme mohli pokračovať…

Niekedy sa stane, že posun jednotlivca, ktorý takto na sebe pracuje, je tak veľký, že okolie nestíha, respektíve sa NECHCE pridať a stále VZDORUJE. V tom prípade je potrebné si zvážiť, či chceme v takomto vzťahu ďalej zotrvať. Môžeme sa o to pokúsiť a dať tomu šancu, dať čas tomu druhému, nech sa k nám dopasuje a podporiť ho. Ak zistíme, že pokusov bolo už dosť, a že nás takýto vzťah ťahá späť, respektíve dole, je najvyšší čas odísť.

Môžeme svojmu partnerovi navrhnúť, aby sa vydal tiež na cestu sebapoznania. Je možné, že to urobí rád. Ak to však úplne odmietne, je to naozaj na zváženie, či sa budeme ďalej v takomto vzťahu trápiť. Každý z nás totiž môže žiť šťastne, keď sa pre šťastný život ROZHODNE.

Rada pracujem s ľuďmi a sprevádzam ich na ich ceste k sebe samému. Poskytujem im individuálne terapie a pre páry aj partnerské terapie. Viac informácií:  https://jankanovazem.sk/terapie/ Ak je váš partner aspoň trocha naklonený tomu, že by ste si ako pár nechali pomôcť, tak to urobte. Investujte do vášho vzťahu toto úsilie a príďte. Všetko sa môže zmeniť. Každý vzťah sa dá zlepšiť, pokiaľ je vôľa z obidvoch strán.

Pokiaľ vôľa nie je, tak platí: zachráňme seba! A urobme tak čo najskôr a osloboďme sa. Postavme sa na prvé miesto v našom živote,  otvorme sa láskyplnému a harmonickému vzťahu a pripustime, že existuje možnosť v takom vzťahu aj žiť. Totiž:

Nie je to láska, ak sme vo vzťahu viac smutní, ako šťastní. Je to závislosť.

ĎALŠIA INFORMÁCIA:

Robím pre vás rôzne druhy prednášok a diskusných večerov, na ktorých vám zodpoviem na vaše otázky. Viac informácií o termínoch prednášok nájdete tu: https://jankanovazem.sk/treningy/prednasky/

Taktiež je možné zapísať sa do nových tried v Škole šťastného života. Letný semester začína vždy od  septembra a zimný od marca. Tréningy môžete absolvovať ONLINE  alebo osobne. Vyberte si, čo vyhovuje vám. Zvážte, či je tento program aj pre vás. Ak áno, uvidíme sa. Viac info nájdete tu: https://jankanovazem.sk/skola-stastneho-zivota/

Referencie o tomto programe si môžete prečítať aj tu: https://jankanovazem.sk/referencie/

V tejto škole sa totiž naučíte, ako môžete pomôcť sami sebe tak, aby ste žili šťastnejší, zdravší a radosťou naplnený život.

Zmeny, ktoré nastanú vo vašich životoch budú naozaj veľké. Presvedčiť sa môžete ale iba sami.

Tento článok môže byť ďalej šírený, kopírovaný v neskrátenej, neupravenej podobe a len pre nekomerčné účely, pokiaľ bude pripojená celá táto poznámka aj s aktívnymi odkazmi. Ďakujem za pochopenie.

Prajem pekný deň

Janka Vnuková

https://jankanovazem.sk/terapie/

Stiahnite si zdarma e-book:

Nová zem

Pre koho je tento krátky ebook určený?

Pre tých, ktorí:

  • prečítali už veľké množstvo motivačných kníh
  • navštívili prednášky a semináre na tému osobného rozvoja
  • sú už pripravení posunúť sa na vyšší stupeň sebarozvoja a vo veľkej miere žiť to všetko, čo si úspešne naštudovali.
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité len pre účely spracovania vášho komentára. Zásady spracovania osobných údajov